Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
31 Ocak 2019 - Perşembe 23:37 Bu haber 852 kez okundu
 
Beșiktaș'ta bașkan Rıza Akpolat' ta görkemli karșılama.
2019 yerel seçimlerinde CHP İstanbul Beşiktaş'ta Rıza Akpolat'ı aday gösterdi.
Haberi


2019 yerel seçimlerinde CHP İstanbul Beşiktaş'ta Rıza Akpolat'ı aday gösterdi. Rıza Akpolat CHP Beşiktaş İlçe Başkanlığı'nı ziyaret ederek parti emekçileri ve Beşiktaş halkıyla buluştu.

Beşiktaş Belediye Başkanı Adayı  Rıza Akpolat , CHP Beşiktaş İlçe Başkanlığı'nı ziyaret ederek parti emekçileri ve Beşiktaş halkıyla buluştu İlçe binasında binlerce vatandaş karşılarken, salona sığmayan vatandaşlar sokaklara taştı.

 

 

 

 CHP'nin Beşiktaş Belediye Başkanı Adayı Rıza Akpolat’ı  CHP Beşiktaş İlçe binasında binlerce vatandaş karşılarken, salona sığmayan vatandaşlar sokaklara taştı.

 

Salonu tıklım tıklım dolduran ve sokağa taşan vatandaşlara seslenen Rıza Akpolat ‘’ Genel Başkan Yardımcılarımız, Parti Meclisi üyelerimiz, milletvekillerimiz, il yöneticilerimiz, ilçe başkanlarımız, gençlik kollarımız, kadın kollarımız, mahalle başkanlarımız, muhtarlarımız, stk’ların çok üye başkanları, spor kulüplerimizin temsilcileri, basın mensuplarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, ve bugün burada olup adını sayamadığım ama varlığı ile beni umutlandıran tüm yol arkadaşlarımı Beşiktaşlı hemşirelerimi en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

 

 “Dağ gibi karayağız birer delikanlıydık. Babamız, sırtında yük taşıyarak getirirdi aşımızı, ekmeğimizi.

 

 Arabalar şırıl şırıl ışıklarıyla caddelerden geçerken bizler bir mum ışığında bitirirdik kitaplarımızı. Kendimiz gibi yaşayan binlerce yoksulun yüreğini yüreğimizde yaşayarak katıldık o büyük kavgaya. Ecelsiz öldürüldük. Dövüldük, vurulduk, asıldık.

 

 Vurulduk ey halkım, unutma bizi...”

 

  Bugün aynı zamanda ADD kurucusu ve değerli biliminsanıDemokrasi şehidi Muammer Aksoy’un ölüm yıldönümü.

 

Bu sabah Uğur Mumcunun Muammer Aksoy’un cenaze töreninde onun resmini taşıdğı bir kareyi gördüm. Ve az önce okuduğum ve uğur Mumcunun kaleme Harun Karadeniz için kaleme adlığı bu dizleri sizinle paylaşmak istedim.

 

Yine demokrasi mücadlesinde tutsak düşmüş parti meclis üyemiz Sn. Eren Erdem’in açlık grevindeki 4. Günü. Bu vesile ile demokrasi mücadelesinde şehit düşmüş veya tutsak olmuş herkesi selamlıyorum.

 

 ‘Yalnız tarih kokan bulvarlarda

 

Şiir gibi bir Beşiktaş

 

Şiir gibi bir İstanbul’ diyor şair…

 

 Adaylık başvurumuzu yaptığımız gün Beşiktaş’a daha iyi bir hayatı getireceğiz demiştik. Şairin dediği gibi şiir gibi bir Beşiktaş ve şiir gibi bir İstanbul yaratmak için şimdi daha gür sesle HEP BİRLİKTE mücadele etme vaktidir.

 

 Örgütün içerisinden, gençlik kollarından başlayarak ilçe yönteicliği ilçe başkanlığı, il başkan vekilliği görevlerini yapmış partili bir arkadaşınız olarak bugün diyorum ki birlikte olacağız, birlikte mücadele verip birlikte çalışacağız. Zafere birlikte ulaşacağız.

 

 Bizler birliğimizle beraberliğimizle demokrasiye, insan haklarına adalete halkımıza olan inancımızla bir yola çıkıyoruz. Bu yol uzun olacak, bu yol yorucu olacak, bu yol meşakkatli olacak ama bu yolun sonu halkın iktidarının kurulduğu zafer yolu olacaktır.

 

Bu yolda bizimle birlikte yürüyen ve yürüyecek olan tüm dostlara selam olsun.

 

Beşiktaş’ı hep birlikte sosyal demokrat, halkçı belediyeciliğin merkezi haline getireceğiz.

 

Beşiktaş’ı hak ettiği yerlere getirerek tüm Türkiye’ye örnek yapacağız.

 

Beşiktaşlı mutlu, huzurlu olacak.

 

Beşiktaş Belediyesi, ilçe örgütüyle, il örgütüyle, genel merkeziyle barış içerisinde, uyumlu ve yönlendirici olacak şekilde iletişimde olacak.

 

 Beşiktaş’a hizmet etmek için aday adaylığı müracaatında bulunmuş tüm partili yol arkadaşlarıma yürüttüğümüz demokratik süreçç için teşekkür ediyorum.

 

Önümüzdeki hafta içinde partili aday adaylarımızla bir araya geleceğim. Aynı zamanda daha önce Beşiktaş’ta belediye başkanlığı yapmış isimlerle de bir araya geleceğim. Kendilerinin öneri ve tespitlerini dinleyeceğim.

 

İlçe başkanlığımız, kadın kollarımız ve gençlik kollarımızla beraber Beşiktaş’ta örgütümüzle beraber uyumlu bir şekilde çalışarak rekor bir oy oranıyla Beşiktaş’ta güven tazeleyeceğiz.

 

 Sevgili hemşerilirimiz;

 

Ben sadece seçimi kazanmaya değil sizin gönlünüze talibim.

 

Çünkü bizim duruduğumuz yer cumhuriyet, bizim durduğumuz bilim

 

Bizim durduğumuz yer adalet, bizim durduğumuz yer kardeşlik

 

Bizim durduğumuz yer Mustafa Kemal’in emanetleri

 

Bizim  durduğumuz yer Başiktaşlı hemşerilirimin gönlüdür yüreğidir

 

Sevgisidir.

 

Çünkü sevgini olmadığı yerde başarı olmaz

 

Sevginin hakim olmadığı kalplerde aşk olmaz

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Beșiktaș'ta, bașkan, Rıza, Akpolat', ta, görkemli, karșılama.,
Yorumlar
Yazarlar
İstanbul
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 10.07.2020
Bugün
21° - 28°
Cumartesi
22° - 30°
Pazar
23° - 31°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 2
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı