Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
03 Mart 2019 - Pazar 02:26 Bu haber 563 kez okundu
 
Başkan Rıza AKPOLAT “Beşiktaş’ın tüm değerlerine sahip çıkacağım,
“Beşiktaş’ın tüm değerlerine sahip çıkacağım, bununla da kalmayıp ona yeni değerler katacağım”
Siyaset Haberi 
CHP BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI RIZA AKPOLAT:
 
“Beşiktaş’ın tüm değerlerine sahip çıkacağım,
bununla da kalmayıp ona yeni değerler katacağım”
 
 
CHP Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Rıza Akpolat bugün Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlediği proje tanıtım toplantısında Beşiktaş’a dair projelerini anlattı.
 
‘Dürüst, ilham veren, heyecanını kaybetmeyen ve takımını sahiplenen’ bir lider olacağını vurgulayan Akpolat, “Beşiktaş’ta yaşayan herkes, benim takım oyuncum olacak; Beşiktaş halkı, sivil toplum, üniversiteler, özel sektör, belediye çalışanları ile hep beraber yöneteceğiz bu kenti” dedi.
 
Akpolat’ın Beşiktaş’ı cazibe merkezi haline getirecek projeleri arasında, Beşiktaş’a çağdaş mimarinin öncü isimlerinden Frank Gehry imzalı bir eser kazandırmak yer alıyor. Kent simgesi haline gelecek bu yapıda tiyatro, kütüphane ve sosyal alanlar olacak.
 
Toplantıda, gastronominin kentlerin markalaşma süreçlerindeki etkisine de değinen Akpolat şöyle dedi: “Beşiktaş, gastronomide Türk ve dünya mutfaklarının buluşma noktası olacak. Beşiktaş’taki tüm üniversiteler ve ilgili sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yapacağız. Bu proje Beşiktaş’a, Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden nitelikli turist çekmekle kalmayacak, istihdam da yaratacak.”
 
Akpolat, Beşiktaş’ı yaratıcılık vahasına dönüştüreceğini, bu sayede işsizlik ve göç sorununa sürdürülebilir bir çözüm getireceğini söyledi. Beşiktaş Belediyesi’nin kuracağı Girişimcilik ve Tasarım Merkezi’nde belediyenin de melek yatırımcı olacağını belirtti.
 
Akpolat’ın en önemli hedeflerinden biri de, karbon ayak izini azaltarak iklim değişikliği ile mücadele etmek. Bu proje kapsamında, yenilenebilir enerji kaynaklarına geçiş, bisiklet kullanımının artırılması, belediye araç filosunun elektrikli araçlara dönüştürülmesi ve sokak aydınlatmasında güneş enerjili sisteme geçiş gibi birçok inovasyon hedefleniyor.
 
Katılımcı, kapsayıcı, eşitlikçi bir anlayış ve yaratıcı, yenilikçi çözümlerle Beşiktaş’ı canlı, güvenli, huzurlu, doğayla barışık ve ışıltılı bir kent haline getireceğine söz veren Akpolat, “Beşiktaş’ın tüm değerlerine sahip çıkacağım, bununla da kalmayıp ona yeni değerler katacağım” dedi.
 
Akpolat’ın diğer projeleri arasında şunlar yer alıyor:
 
* Beşiktaş’ta her mahalleye kreş ve çocuk parkı yapılacak. Çocuklara kodlama, STEM, yaratıcılık gibi alanlarla hayatın içinde karşılaşma fırsatı sağlanacak.
 
* Yeni kurulacak ve sahibi kadın girişimci olan işletmelere kolaylık ve teşvik sağlanacak. Toplumsal cinsiyet eşitsizliği ile mücadele kapsamında BM'nin Cinsiyet Eşitliği Küresel Dayanışma Programı HeForShe desteklenecek.
 
* Öğrenci Merkezleri: Ücretsiz kahve, 7/24 internet, bulut sistemiyle çalışan akıllı yazıcılar.
 
* İleri Yaşta Üretkenlik Merkezleri: Yaşlılara yönelik sanattan spora çok çeşitli kurslar, aktiviteler ve etkinlikler olacak.
 
* Herkes için Erişilebilirlik: Engelsiz Kütüphane, Engelsiz Taksi.
 
* Acil bölümü ve ambulansı olan Hayvan Hastanesi ve Hayvan Bakım Merkezi, her mahalleye kedi ve köpek evleri.
 
* Çevre: E-5 yeşil koridorlarla sahile bağlanacak. Park alanları genişletilip ‘Yaşayan Parklar’ haline getirilecek. Permakültür yapılacak.
 
* Kültür Sanat: Müzik grupları her hafta Beşiktaş Çarşı’da canlı müzik yapacak. Non-Stop Festival ile Beşiktaş, yılın her haftası başka bir festivale ev sahipliği yapacak.
 
* Aktif katılım: Haftada bir düzenlenecek ‘Açık Mikrofon’ etkinliklerinde kent sakinleri her konuda görüş ve önerilerini paylaşacaklar. Beşiktaş’a dair fikri ve projesi olan herkes, Besiktasiseviyorum.com adlı web sitesinden Beşiktaş Belediyesi ile iletişime geçebilecek.
 
* Akıllı kent: Akıllı çöp toplama sisteminden yeşil binalara, e-bisiklet uygulamasından akıllı otoparklara tüm hizmetler son teknolojiyle yapılanacak. Tüm hizmetlere dijital platformlar üzerinden erişilebilecek.
 
* Afet mobil uygulaması: Bu uygulamadaki haritada, afetzedelerin ulaşabilecekleri Lojistik Destek Merkezleri'nden hastanelere, ambulans bekleme noktalarına tüm önemli bilgiler yer alacak.
 
* Stresle Topyekün Mücadele programı: Psikolojik Destek Programları, ücretsiz yoga kursları.
 
* Ulaşım: Ring seferleri, bisiklet yolları.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 16 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve kalabalık

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Başkan, Rıza, , AKPOLAT, “Beşiktaş’ın, tüm, değerlerine, sahip, çıkacağım,,
Yorumlar
Yazarlar
İstanbul
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 10.07.2020
Bugün
21° - 28°
Cumartesi
22° - 30°
Pazar
23° - 31°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 2
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı